Novosti|

Državno prvenstvo u kajaku i kanuu na mirnim vodama održano je i ove godine na zagrebačkom Jarunu. Na prvenstvu su sudjelovale sve kategorije kajakaša i kanuista (seniori, juniori, mlađi juniori i kadeti), a među 250 natjecatelja iz cijele Hrvatske bilo je i 20 članova Kajak kluba Belišće.

-Naši juniori su ekipno državni prvaci i to s velikom bodovnom razlikom – naši su imali 222 boda, dok je drugoplasirana Marsonija, s puno većim brojem natjecatelja u toj kategoriji, imala svega 137 bodova. Belišćanski juniori osvojili su 11 naslova državnih prvaka i to u disciplinama K1 200 m, K2 200, 500 i 1.000 m, K4 1.000m, C1 200, 500 i 1.000m, te u C2 200, 500 i 1.000m, doznali smo od Mate Jerkića, tajnika Kajak kluba Belišće. U kategoriji juniora, osvajači medalja za belišćanski klub bili su Petar Ivić (7 zlata), Alen Vučković (5zlata, 1 bronca), Nino Vučković (4 zlata), Tin Orešković (3 zlata), Matija Lukačević (1 zlato, 1 srebro, 1 bronca) i Juraj Markota (1 srebro). Dakle, ukupno su belišćanski juniori osvojili 20 zlatnih, dvije srebrne i dvije brončane medalje). U kategoriji mlađih juniora od Belišćana se natjecao jedino Matija Lukačević, koji je osvojio dva zlata u C1 500 i 1.000 metara.

U seniorskoj konkurenciji Kajak klub ekipno je osvojio treće mjesto, iza KK Marsonia i KK Matija Ljubek. No, svejedno smo se sedam puta okitili naslovima državnih prvaka i u seniorskoj konkureciji ženskih natjecateljica. Naslove državnih prvaka osvojile su djevojke u K1 200 m, K2 200 m, K1 500 m, K2 500 m, K1 1.000 m, K2 1.000 m i K4 1.000 metara. Djevojke su osvojile srebra u K1 200 m i K1 5.000 metara. Muški su osvojili broncu u K4 1.000 metara, dok su djevojke još osvajale treća mjesta u K1 500 m, K2 500 m, K1 1.000 m i K2 1.000 metara, nabraja Jerkić dalje uspjehe Kajak kluba Belišće, dodajući kako je ukupno u seniorskoj konkurenciji ekipno osvojeno sedam zlatnih, dvije srebrne i pet brončanih medalja.

Naša Maja Sudar je ponovno proglašena najuspješnijom kajakašicom državnog prvenstva. osvojila je sedam zlata i jedno srebro. Matea Jelkić osvojila je 4 zlata, Dijana Magušić jedno zlato, jedno srebro i 4 bronce, Marina Papić osvojila je jednu zlatnu i dvije brončane medalje, a po jednu broncu osvojio je svaki od mladića iz četverca – Štefan Santl, Nino Vučković, Alen Vučković i Mario Rakmić. U pojedinačnom zbiru to iznosi za seniorsku konkurenciju 13 zlatnih, dvije srebrne i 10 brončanih medalja, kaže Jerkić.

Uzimajući u obzir da se natjecatelji Kajak kluba Belišće uvijek nalaze među tri najbolja kluba u Hrvatskoj i na ovom se natjecanju očekivao odličan rezultat, što su belišćanski kajakaši i kanuisti i ostvarili osvojivši naslove državnih prvaka u juniorskoj konkurenciji, gdje se natjecalo deset klubova, te treće mjesto u seniorskoj konkurenciji osam klubova.