Novosti|

Kadeti Šahovskog kluba Belišće nastupili su na 2. otvorenom kadetskom prvenstvu Međimurske županije koje je održano od 23. do 25. kolovoza 2013. godine u Toplicama Sveti Martin.

Na kadetskom turniru do 13 godina nastupio je 61 igrač iz Hrvatske i Slovenije, a partije su igrane ubrzanim tempom od 30 minuta sa dodatkom od 30 sekundi po odigranom potezu. Nakon 7 odigranih kola Nino Salai je sa osvojenih 4 boda zauzeo 22. mjesto. Tea Basrak je sa 3,5 boda u konačnom poretku zauzela 33. mjesto, a s tim rezultatom je osvojila zlatnu medalju kao najuspješnija kadetkinja do 11 godina. Dok je Leo Basrak kao jedan od najmlađih sudionika sa 2,5 osvojena boda zauzeo 53 mjesto.

Ovim uspješnim nastupom belišćanski kadeti su nastavili niz zapaženih rezultata, a uskoro kreću i sa novim ciklusom jesenskih priprema nakon kojih se možemo nadati i novim pobjedama.