Novosti|

U subotu, 30. prosinca na streljani u Požegi održan je tradicionalni božićno-novogodišnji turnir braniteljskih udruga u streljaštvu.

Turnir je organizirao UHDDR Požega i Građansko streljačko društvo “Požega 1871”. Gađala se disciplina serijska zračna puška te je nastupilo preko 50 natjecatelja iz 10 braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata s područja Slavonije i Baranje.

Na turniru je nastupila ekipa UHDDR Belišće u sastavu Stjepan Brezovec, Josip Anić, Željko Golić i Franc Sakač koja je osvojila peto mjesto ekipno. Prednost domaćeg terena iskoristili su ekipe UHDDR-a Požega koji su nastupili s dvije ekipe i zauzeli prva dva mjesta, dok je UHDDR Suhopolje osvojio treće mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji najbolji plasman ostvario je ispred UHDDR-a Belišće Franc Sakač osvojivši drugo mjesto.

Tekst i foto: Franc Sakač