Belišćanski samboisti prvaci Hrvatske u svim kategorijama

Objavljeno: 04. 10. 2014.

Danas, 4. listopada 2014. u Belišću je održano prvenstvo Hrvatske u Sambo-u, a prvaci u svim kategorijama su borci Sambo akademije Slavonija iz Belišća.

U podne, gradonačelnik Dinko Burić sa svojim je suradnicima primio izaslanstvo u kome su bili Željko Banić, predsjednik Sambo saveza Hrvatske, Patrik Drid, delegat Europske Sambo federacije, Slavko Obadov glavni koordinator Svjetske federacije, Jadranko Čačić glavni tajnik Hrvatskog Sambo saveza, Marko Torić tajnik Slavonske sambo akademije i Christian Uskoković predsjednik Sambo saveza Slavonije i Baranje.

Domaćin je gostima poželio dobrodošlicu u Belišće, zahvalio na povjerenju u predstavnike Sambo akademije Slavonije iz Belišća koji je bio izvršni organizator prvenstva. Slavko Obadov u nekoliko je rečenica upoznao domaćine sa sportom koji ima sedamdesetpetgodišnju tradiciju u svijetu i odao priznanje samboistima Slavonije i Belišća na dobroj pripremljenosti Državnog prvenstva. Naredne će godine Zagreb biti domaćin Europskog prvenstva pa su gradonačelnika Burića pozvali da bude gost na toj značajnoj sportskoj manifestaciji.

Prvenstvo je okupilo pedesetak boraca iz hrvatskih klubova, ali i velik broj funkcionara međunarodne Sambo federacije.

Prvenstvo je pratilo nekoliko stotina gledatelja, a završilo je svečanom ceremonijom uručivanja medalja i priznanja koja je uručivao gradonačelnik grada Belišća Dinko Burić.

Postignuti su slijedeći rezultati:

SENIORI:
muškarci +100
 1.Marko Torić Sambo akademija Slavonija (SAS)
2.Vedran Lehić Sambo klub Zagreb
3. Matija Kardum SAS
muškarci do 100 kg
 1.Branimir Ištoković SAS
2 Matija Radijelović Sambo klub Crows Zagreb
3. Ivica Tadijanov Sambo klub Predator
muškarci do 90kg
 1.Filip Ištoković SAS
2.Marko Radijelović Crows Zagreb
3.Marko Idžojtić Sambo klub Zagreb
muškarci do 82
 1.Mario Gažić SAS
2.Zlatko Klarić Sambo klub Zagreb
3.Josip Blažević Crows
muškarci 74kg
1.Dražen Gotić SAS
2.Dino Mađarić SAS
3.Karlo Burgund SAS
muškarci do 68
 1.Jakov Mlinarević SAS
2.Matej Matijević SAS
3.Luka Barićević Predator
muškarci do 57
 1.Hrvoje Dukmenić SAS
2.Mladen Falamić SAS
3.Marko Falamić SAS
kadeti do 78
 1.Igor Branković SAS
2.Ante Vidak SAS
kadeti do 68
 1.Matej Mlinarević SAS
2.Adam Lukačević SAS
3.Bruno Komušanac SAS
kadeti do 56
 1.Boris Štiks SAS
2.Mario Bjelić SAS
3.Dino Grabić SAS
kadetkinje do 48
 1.Mirta Štiks SAS
2.Lana Krčmarek Crows
3. Nikolina Katić SAS
juniori do 75
 1.Jakov Mlinarević SAS
2. Karlo Petrak SAS
žene seniorke do 60
 1.Anamarija Nojić Crows
2.Josipa Škornjak Sambo klub Zagreb
Sambo akademija Slavonije apsolutni pobjednici u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj kategoriji ekipno.

Video galerija