Novosti|

U Belišću 3. svibnja 2014. godine održana je peta po redu pustolovna utrka BAR 2014. (Baraber Adventure Race) koju je organizirao Klub pustolovnih sportova Baraber Extreme Team.

Natjecanje je otvorio zamjenik gradonačelnik grada Belišća Domagoj Varžić te poželio svim sudionicima puno sreće u natjecanju.

Sudionici ove utrke, njih 44 bilo je raspoređeno u dvije kategorije: ULTRA 80 km i LIGHT 40 km. Najavljena treća kategorija (JUNIORI 20 km) nije se natjecala budući da je bio prijavljen samo jedan tim.

Kategorije su sadržavale slijedeće discipline: orjentacijsko trčanje, cross country mountain bike, veslanje, spuštanje užetom, plivanje te savladavanje prepreka iznenađenja.

U ULTRA kategoriji prvo mjesto osvojio je tim PERPETUM BARACIA, drugo mjesto zauzeo je BARABER EXTREME TEAM 4 dok je treće mjesto pripalo HGSS-u Osijek.
U LIGHT kategoriji prvo mjesto osvojio je BARABER EXTREME TEAM, drugo mjesto osvojili su KUMOVI dok je treće mjesto zauzeo PERPETUM DAR MAR. U LIGHT MIX kategoriji gdje su sudjelovali natjecatelji oba spola prvo mjesto osvojio je PERPETUM DAR MAR tim, drugo mjesto ŠKOLOVANI BARABERI, a treće mjesto MARATON tim.