Novosti|

U Matici umirovljenika grada Belišća 8.veljače održao se turnir u belotu i pikadu za sve zainteresirane članove. Pedesetak umirovljenika izrazilo je želju da subotnje poslijepodne aktivno provedu u sportskom duhu sa svojim prijateljima i znancima. Belot u parovima za žene i muškarce započeo je u 14 sati, dok je  pikado za žene i muškarce započeo  u 17 sati. Sve nazočne pozdravio je predsjednik Matice umirovljenika Krunoslav Hornung, te zaželio svima da se lijepo provedu i druže. Nakon završenih sportskih disciplina u belotu i pikadu, predsjednik Matice umirovljenika Krunoslav Hornung proglasio je pobjednike ovog turnira. Prvo mjesto u igranju belota u parovima za žene osvojile su: Lidija Gavrić i Gordana Mikolić, drugo mjesto su dijelile: Marija Novoselec i Ankica Jelkić, te Mira Jurina i Dana Kopjar, treće mjesto osvojile su: Rozalija Gnant i Kata Bobotić. Prvo mjesto u igranju belota u parovima za muškarce osvojili su: Mirko Jurina i Veljko Šimenić, drugo mjesto osvojili su Dragutin Pritišanac i Eugen Šabjan, treće mjesto dijelila su tri para: Božo Svalina i Ivan Kupanovac, Petar Budić i Tomo Filipović te Stjepan Lang i Drago Milaković. U bacanju u pikada za žene prvo mjesto osvojila je Emica Čordaš, drugo mjesto Ivana Fumić i treće mjesto Marija Kuzmić. Prvo mjesto od muške ekipe u pikadu osvojio je Franjo Schneider, drugo mjesto osvojio je Krunoslav Hornung i treće mjesto osvojio je Ivan Ujvari – Čeh. Predsjednik Matice umirovljenika Krunoslav Hornung čestitao je pobjednicima uručivši im skromne poklone, nakon čega je uslijedio domjenak i druženje, te zakazali slijedeći turnir za 1. ožujka 2014. g.